7 Güzel Adam’ın şehri olan Kahramanmaraş’ta liseli öğrenciler tarafından “Fırça” adlı yeni bir elektronik dergi çıkarılacağı bilgisine ulaşıldı.

   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kahramanmaraş Fen Lisesi Öğrencisi Fatih Mehmet Kaplan, okul ve yakın çevresindeki genç arkadaşlarıyla birlikte kendileri gibi gençlere ulaşabilmek, onlara bir şeyler katabilmek ve onlarda iz bırakabilmek amacıyla elektronik ortamda faaliyet gösterecek olan “Fırça” dergisini 1 Mayıs’ta okuyucularıyla buluşturacaklarını açıkladı.

   Derginin yazı işleri müdürlüğünün Taha Nergiz tarafından yürütüleceği ve dergide çeşitli editörlük görevleriyle birçok ismin yer alacağı aktarıldı.

   Derginin her şeyden önce bir gençlik dergisi olduğunu belirten Kaplan, derginin en büyük gayesinin gençlerin gönlünde yer edinebilmek olduğunun altını çizdi. Kaplan, koronavirüsten dolayı sıkıntılı ve zor günler geçirdiğimiz bu dönemde, insanların duygu ve düşüncelerine dokunabilmek için bir ortam hazırlamak amacıyla kendisinin böyle bir fikir ortaya koyduğunu söyledi. Motto olarak, “Kalemler Yazmaz Oldu Çağa Ayak Uydurduk” ifadesini belirlediklerini söyleyen Kaplan, “Fırça’yı okumaya herkesi davet ediyorum.” dedi.