Şiirin başkenti Kahramanmaraş’ta sosyal sorumluluk faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere ara vermeden devam edip, gerçekleştirdiği projelerle şehrin takdirini toplayan Kitap Yaprağı Eğitim Gelişim ve Farkındalık Derneği, “Şiir hayat, hayat şiirdir.” sloganı ile “Derin 1Nefes” isimli programda şiirler okudu, şarkılar söyledi.

   Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Kitap Yaprağı Eğitim Gelişim ve Farkındalık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan’ın sazı eline almasıyla Yalnız Ardıç Kitap Kahve’nin her köşesinde şiirsel hikâyeler can bulurken, katılımcıların yüzlerinde hoş bir tebessüm belirdi.  Programı Organize eden Kitap Yaprağı Eğitim Gelişim ve Farkındalık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan yapmış olduğu açıklamada: “Kitap Yaprağı Eğitim Gelişim ve Farkındalık Derneği tarafından organize edilen güzel bir akşamda, aşkı şiirle yoğurmuş bir şehirde böyle güzel etkinliklere çok ihtiyaç var. Bugün âcizane ben bir katkı yapmaya çalıştım, sağ olsun arkadaşlar da eşlik ettiler. Bu tip organizasyonların çoğalmasını çok istiyorum.” dedi.

   Kitap Yaprağı Eğitim Gelişim ve Farkındalık Derneği üyeleri ve katılımcılardan bazıları teşekkürlerini iletmelerinin yanı sıra faaliyetler dolayısıyla hissettikleri memnuniyeti dile getirdiler.