Kahramanmaraş Şehir Akademisi İşbirliği Protokolü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi arasında “Şehir Akademisi İş Birliği Protokolü” imzalandı. İmzalanan protokolde ortak eğitim- öğretim ve kültürel işbirliği faaliyetlerinin hedeflendiği aktarıldı.

   Protokol esasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve KSÜ arasındaki iş birliğini, “Kahramanmaraş Şehir Akademisi” bünyesinde yürütülecek olan atölye çalışmalarında ve verilecek eğitim faaliyetleri ile bu faaliyetlerin sonunda yapılacak olan yayın çalışmalarında ortak hareket etmeyi amaçlamaktadır.

   Kahramanmaraş Şehir Akademisi programıyla kültür, sanat, tarih, edebiyat, bilim ve teknik alanlarında verilecek atölye çalışmalarıyla şehre değer katmayı, katılımcıların bilgi ve birikimlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Yapılan bu iş birliği çerçevesinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü onayıyla ihtiyaç halinde “Dergi Atölyesi”, “Kısa Film Atölyesi”, “Çevirisi Atölyesi”, “Düşünce Atölyesi”, “Yazı Atölyesi”, “Diksiyon”, “Sosyolojinin Temel Kavramları”, “Tarihin Tarihi”, “Klasik Metinler Nasıl Okunur?”, “Bilim Tarihi”, “Robotik Kodlama” ve “Grafik Tasarım” başlıklarında yapılacak atölye çalışmalarına alanında uzman eğitimcilerin ve öğretim görevlilerin görevlendirmesi yapılacaktır. Bu bağlamda, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen idari personel ve proje yürütücüleri, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından görevlendirilen öğretim görevlileri ile iş birliği içerisinde hareket edeceği bilgisi aktarılmıştır.