Elbistan Kültür Sanat Edebiyat Mekân Platformu, anlamlı ve önemli bir organize ile Elbistan’ın yetiştirdiği ender şairlerden merhum Ahmet Cansız Güllü’yü yâd ettiler. Elbistanlının Elbistanlı Şaire Sahip çıktığı organizede Ahmet Güllü ’nün oğlu Ümit Güllü’ye günün anısına şiir kitapları hediye edildi.

Elbistan Gençlik Merkezi Salonu’nda organize edilen anma programına Merhum Şair Ahmet Cansız Güllü ’nün oğulları, yakınları, şiir tutkunları ve platform üyeleri katıldı.

Eğitimci-Yazar Mehmet Dalkanat’ın yaptığı açış konuşması ile başladı. Dalkanat, yaptığı selamlama konuşmasında, sanatçılara hayattayken değer vermek gerektiğini vurgulayarak, Şair Ahmet Cansız Güllü’yü andıklarını söyledi.

Şair Ahmet Cansız Güllü ’nün kendi sesinden şiirlerinin okunduğu sinevizyon gösterisinin ardından, Eğitimci-Yazar Arif Bilgin bir konuşma yaptı. Merhum Şair Ahmet Cansız Gülle’yle ortak anılarını anlattıktan sonra, merhum şairin imzalı kitaplarını, şairin oğlu Ümit Güllü ’ye armağan etti. Yöresel sanatçı Deniz Doğan’ın seslendirdiği türkülere eşlik eden şair ve yazarlar, Elbistan Kültür Sanat Edebiyat Mekân Platformu olarak her ay bir sanatçıyı anmak amacıyla toplanacaklarını dile getirdiler.