Yedi Güzel Adamdan Yeni Güzel İnsanlara

Kahramanmaraş Karacaoğlan Halk Kütüphanesinde yapılan bir söyleşide konuşan sanat ve kültür insanı Serdar Erdoğanyılmaz gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

   Kahramanmaraş’ta Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesinde Kütüphane ve yazar Metin Acıpayam tarafından organize edilen “7 Güzel Adamdan Günümüze 7 Güzel İnsanlara” isimli söyleşinin ikinci konuğu Kahramanmaraş kamuoyunun yakından tanıdığı sanat ve kültür adamı Hukukçu- İnşaat Mühendisi Serdar Erdoğanyılmaz oldu. Kahramanmaraş’ta kültür ve sanat faaliyetleri içinde bulunan yazar ve şairler ile üniversite öğrencilerinin takip ettiği söyleşi proğramında Erdoğanyılmaz hayatını ve gençlere önerilerini ifade ederken soruları da cevaplandırdı.

   Söyleşinin ilk bölümünde Öğrencilik hayatı ile ilgili ilginç kesitler veren Serdar Erdoğanyılmaz, soru cevap bölümünde de katılımcılara samimi cevaplar verdi. Bir Üniversite öğrencisinin biz gençlere tavsiyeniz ne olacak sorusu üzerine ise: “Sevgili arkadaşlar bu yarışta öncelikle kendinize güveneceksiniz. Başarılı olmak için hayalleriniz olacak. Hayallerinizi küçükten büyüğe doğru sıralayınız. Şimdilik birinci önceliğiniz ders çalışmak ve okullarınızı en iyi derece ile bitirmek olmalıdır. Dil öğrenmelisiniz. Bu fırsat elinizdedir.  Cep telefonunuza yükleyeceğiniz programlarla bunu yapabilirsiniz. Aslında her şey sizin elinizdedir.  Çaba sarf ederseniz bir başarı hikâyesi yazabilirsiniz.  Size önerim hayallerinizin peşinde koşmanızdır” şeklinde konuştu.

   Program karşılıklı sohbet ve ikramlarla sona erdi.